Ludzie zombie?

Kim są ludzie zombie? Moja definicja jest taka, że to osoby, które ślepo patrzą w telewizor i pochłaniają do swojego umysłu wszystko. Telewizja robi małe pranie mózgu. Bez głębszych przemyśleń ludzie patrzą w monitor telewizora i przyjmują przedstawiane w nim racje.
Oczywiście nie każdy oglądający TV jest zombie jednak zauważam sporo osób w internecie jak i w życiu realnym, które wierzą we wszystko co mówi magia telewizji, a czasem też reklam... Do tego biorą całkiem poważnie wszystkie Trudne sprawy i przeżywają co się tam dzieje jakby to było naprawdę. 
Chyba nie powiesz, że nie słyszałeś o hemoroidach i innych ciekawych dolegliwościach


Lubię i czasami wolę czytać niż oglądać. Słowa, które ktoś zanotował były oparte na  filmie wytworzonym w głowie autora. Czytelnicy patrząc na litery w swojej głowie tworzą osobiste, prywatne, wyjątkowe i indywidualne obrazy. Powiedzmy, że 1000 osób przeczytało powieść. Idą do kina na ekranizację i wychodzą zadowoleni lub nie. Część radośnie komentuje, że wszystko jest dobrze odzwierciedlone i tak to sobie wyobrażali. Inna grupa uważa, że to nie tak i inaczej to widziała. Książki mają w tym cały urok. Właśnie za to je kocham!
Oglądając film zjada się fabułę i fakty. Nie twierdzę, że oglądanie seriali (sensownych) jest głupie. Przeciwnie, z nich też możemy wynieść wiele wartościowych myśli i wniosków! Można też odbyć podróż w czasie. Ostatnio jestem zafascynowana serialem Przystanek Alaska. Polecam go wszystkim miłośnikom lat 90 tych. Znalazłam nawet bloga, na którym para Polaków postanowiła odwiedzić serialowe miasteczko ☺

Nie wiem jak Ty, ale ja uważam, że bezmyślne patrzenie w telewizor, skakanie po kanałach i oglądanie głupkowatych (bo tak jest...) reklam dosłownie ZJADA czas, który można przeznaczyć na coś innego. Do tego myślę, że TV robi małe pranie mózgu i ustawia mało inteligentne osoby po swojemu. Chętnie poznam Twoje zdanie na ten temat ;)

Komentarze

 1. U mnie w pokoju telewizor to tylko ozdoba ;) nie pamiętam kiedy oglądałam coś w tym pudełku sama, bo zazwyczaj tylko mój chłopak go włącza i leci sobie coś w "tle", a tak to chyba oglądałam jakiś film z pieskami husky w święta, ewentualnie jakąś kreskówkę na cartoon network dla odmóżdżenia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To pudełko to zjadacz czasu. Czasem oglądam tv i godzina ucieka bardzo szybko.

   Usuń
 2. Staram się włączać jak najmniej, ale czasami mój mózg aż domaga się odpoczynku. Jeżeli jednak miałabym wybrać kupić nowy TV czy książkę to jednak pójdę do księgarni. I to nie tylko ze względu na różnicę w cenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak bym wybrała. Książki mają to coś czego nigdy nie da telewizja.

   Usuń
 3. Nom, tyle, że zombie tv to pikuś. Na wyginięciu. Skupiłbym się na zombie internetowym. Niby coś robi, klika, macha, czasem coś napisze (zombie tv gada z tv).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się. W internecie też są zombie. Zdarza mi się coś klikać i klikać aż noc mnie zastanie a w sumie nie robiłam nic ciekawego. Pracuję nad tym już jakiś czas i godziny przy komputerze nie są już tak stracone bo zawsze staram się robić coś produktywnego, ale gdy potrzebuję to koty na YT też mają swoje 5 minut ;)
   Pozdrawiam.

   Usuń
 4. Stwierdzenie, że tv robi pranie mózgu mało inteligentnym osobom jak najbardziej trafne! Dokładnie tak samo uważam. Łykają wszystko jak leci, nawet wtedy, gdy doskonale wiedzą, że jest zupełnie inaczej w rzeczywistości. Chociaż media przerzuciły swoją działalność na Internet, a młodzi nadal myślą, że Internet to ta ,,wolna strefa'' od mediów, choć już nie raz widzieli, że nawet na YT są robione ,,eksperymenty'' na łatwowierność widzów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się z Tobą, że w przypadku większości książek, one bardziej skłaniają czytelnika do przemyśleń niż oglądanie bzdurnych seriali w telewizji. Jest jedna dobra alternatywa, do tego, żeby problem rozwiązać - kino. Może i kosztuje nas trochę więcej, ale właśnie dzięki temu po obejrzeniu filmu jesteśmy bardziej skłonni do przemyśleń. W końcu za tą przyjemność płacimy :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Każdy komentarz sprawia mi wielką radość i motywuje do pracy! :)
Proszę o kulturalne wypowiedzi. Spam i obraźliwe treści nie będą publikowane.

Wasze ulubione posty: