Brudna sztuka.

Można stworzyć coś z niczego. Czasem z niepozornych przedmiotów powstaje coś więcej. Niektórym do tworzenia sztuki wystarczy tylko brud na samochodzie. Część osób na brudnej szybie narysuje standardowo (w zależności od wieku, płci i usposobienia): serduszko, kwiatek, jakiś napis, albo męskie genitalia. Takie rysunki są typowe. Tak samo jak wyznania miłosne napisane sprayem na kawałku muru. Nie każdy oczywiście robi coś takiego :)W internetach (w życiu codziennym jeszcze nie trafiłam) można natknąć się na dzieła sztuki wykonane w brudzie. To nie są zwykłe "mazaje". To według mnie coś więcej. Ktoś kto ma talent i odrobinę rozumu stworzy coś takiego. Szczerze mówiąc to szkoda by mi było myć samochód z takim arcydziełem.


W trasę tak nie da się wyruszyć, zaraz byłby mandat za złe przygotowanie pojazdu do drogi. Zgodzę się z tym, bo szyba choć piękna to jednak nadal brudna i ograniczająca pole widzenia. Nie mogę się napatrzeć na te obrazy, bardzo mi się podobają! Znalazłam jeszcze inne fajne, ale odsyłam tutaj

 źródło

Są też typowe napisy, ale swoją drogą to nie wyobrażam sobie tak zapuścić swoje autko. Jak można z białego zrobić czarne? Po myciu będzie nie do poznania. A Ty spotkałeś się na żywo z taką sztuką?

Komentarze

 1. Haha ten ostatni samochód świetny :D trzeba przyznać że ludzie mają talent :) niestety nie widziałam jeszcze czegoś takiego na żywo ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam nadzieję, że uda mi się zobaczyć takie dzieło :)

   Usuń
 2. Ciekawy wpis :) bardzo podobają mi się te swego rodzaju "graffiti" na szybach. Nie są szkodliwe dla otoczenia (oczywiście, gdy się z nimi nie jeździ pojazdem) oraz nie są niszczone mury czy ściany tak jak sprayowymi niestarannymi napisami. Sztuka piękna choć nietrwała

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Piękno ulotne. Zgadzam się. W sumie to niektóre graffiti mi się podobają, ale większość to takie nie wiadomo co, byle nabazgrać i zaznaczyć swoją obecność.

   Usuń

Prześlij komentarz

Każdy komentarz sprawia mi wielką radość i motywuje do pracy! :)
Proszę o kulturalne wypowiedzi. Spam i obraźliwe treści nie będą publikowane.

Wasze ulubione posty: