Tęcza tolerancji, czy aby na pewno?

Hej.
Wiecie co, są tematy, których lepiej nie poruszać. Ten pewnie do takich należy, bo jest kontrowersyjny. Do tego wałkuje się go non stop. Jednak chcę go poruszyć. Nie wiem jak Was, ale mnie zaczyna irytować ta tęcza. Nie dość, że stoi w miejscu, które nie jest dla niej odpowiednie to dodatkowo ludzie jej tam nie chcą. Głupie i zarazem śmieszne są komentarze w internecie typu: 

"[...]macie być tolerancyjni, a jak coś nie pasuje to siedźcie cicho(lub morda w kubeł)!"

Zastanawiam się gdzie te osoby mają swój mózg i swoją tolerancję. Nie wiem skąd w ludziach takie roszczeniowe postawy. Tolerancja dla homoseksualistów, a dla zwykłych gdzie jest? Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie. Prawą jest, że sporo osób robi to w niekulturalny sposób. Myślę, że społeczeństwo pogubiło się w tym wszystkim. Nastolatki ustawiają tęczowe fotki na fejsbukach bo tak jest modnie i fajnie... 
Ja nie czuję potrzeby manifestacji i nic sobie nie ustawiam. Co więc myślę o innych orientacjach? Jest mi obojętne co ktoś robi pod swoim dachem. Niech się kochają. Nie chcę tylko, żeby to ostentacyjnie okazywali i zmuszali zwykłych ludzi do patrzenia i popierania. Takie wciskanie tego na siłę i narzucanie komuś staje się irytujące. Ja nie mam ochoty patrzeć na obmacujących się dwóch mężczyzn na ulicy, ale w swoim domu mają prawo się kochać. 
Ile jest tolerancji w tęczy tolerancji? Według mnie niestety niewiele. Spalana kilkukrotnie jest ciągle odnawiana za pieniądze podatników. Czy Ci, którzy mogą nią zarządzać nie widzą, że część społeczeństwa czuje się nią urażona? Gdyby godziła w uczucia homoseksualnych to w mig by znikła, a że godzi w uczucia heteroseksualnych to co? Mamy to tolerować, bo tak należy, tak trzeba...


A jakie jest Twoje zdanie na ten temat i na temat tych komentujących, którzy każą siedzieć cicho tym, którzy maja coś przeciwko?

Pozdrawiam,
Diana.

Zapraszam serdecznie do ślezenia mojego INSTAGRAMA. Po lewej stronie mojego bloga pojawiła się strzałka, dzięki której w szybki sposób można przemieścić się z dołu do góry posta.

Komentarze

 1. Ja raczej mam tą tęczę gdzieś ;) Ale masz rację. Najlepiej żeby ją zlikwidowali. Wtedy nikomu nie będzie już to przeszkadzać. Homoseksualiści skoro chcą być postrzegani jako normalni ludzie niech się zachowują jak normalni a nie muszą być zawsze w centrum uwagi. Homo są hejtowani dlatego że na siłę chcą zaistnieć. Jakoś kiedyś nie było takiego szumu wokół tej sprawy, a geje i lesbijki byli od początku istnienia świata... taką pierdołą nic nie zdziałają bo nie wszystkim da się przypodobać. Jednym nie będzie się podobać homoseksualizm, innym że ktoś ma czarną skórę, a jeszcze innym nie będzie się podobać to że ktoś jest dresem. Każdy jest inny i każdy ma inne odczucia społeczne, każdy jest tolerancyjny na jedno a nietolerancyjny na drugie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Komentarz trafiający w sedno. Przecież już w starożytnej Grecji była wyspa Lesbos i nazwa mówi wszystko. Potem homoseksualni nadal byli, ale już w cieniu. Teraz wychodzą z cienia i chcą być w centrum uwagi, w blasku fleszy, na pierwszym miejscu. Paranoja. To chore co się dzieje, mam wrażenie, że to już nie walka o swoje prawa tylko jakaś propaganda.. Niech żyją spokojnie, bo ich natręctwo sprawia, że pogarszają swoją sytuację. Swoją drogą mój chłopak zamiast homo mówi "waginosceptycy" :D

   Usuń
  2. Haha :D Ciekawe określenie :D

   Usuń
 2. Mnie też to zastanawia, że część osób tak bardzo walczy o tolerancje dla homoseksualistów itp. a kto się z tym nie zgadza to już najgorszy. A gdzie w tych ludziach tolerancja dla zdania ludzi, którzy zupełnie inaczej do tego podchodzą? Nie każdy musi mieć zdanie podobne do ich, części może to przeszkadzać itp. No tak, ale tego Ci tolerancyjni już nie tolerują .... Ja osobiście nie mam nic do ludzi homo, niech robią sobie co chcą, nikomu do domu nie zaglądam. Ale miejsce tęczy na pewno nie jest przed kościołem, gdzie może razić osoby wierzące, tylko tutaj już chyba tolerancja, że kogoś może to razić nie obowiązuje :). Ot czasami tak jest, że ludzie tolerancyjni, tolerują to co im wygodne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie, tolerują co im pasuje. To jest wprost fałszywe, no ale cóż :P

   Usuń
  2. Takie "uroki" części ludzi :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Każdy komentarz sprawia mi wielką radość i motywuje do pracy! :)
Proszę o kulturalne wypowiedzi. Spam i obraźliwe treści nie będą publikowane.

Wasze ulubione posty: